Geriatrie si gerontologie

Diverse

Postata de Sari cu 13 ani in urma.

Va rog , daca cineva a beneficiat de consultati in domeniul gerontologiei sau geriatriei, as fi interesata cum se desfasoara si ce rezultate exista, in tara sau in Timisoara.Va multumesc

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 13 ani

Spitalul de Geriatrie si Gerontologie din Bucuresti sau Institutul Ana Aslan. Nu stiu sa va spun exact cum se desfasoara insa stiu sa va spun ca am vazut persoane varstnice care au mers acolo complet daramate (si fizic si cateodata si psihic din varii motive) si au revenit alti oameni, parca intineriti din toate punctele de vedere. Insa odata inceput un tratament geriatric, se recomanda internarea o data pe an sau o data la 6 luni pentru "intretinere" ca sa zic asa. Poate altcineva stie sa va spuna mai multe.