Gat inflamat, posibil cancer?

Diverse

Postata de Utilizator11565520507 cu 4 ani in urma.

Buna ziua! De ceva timp am o problema cu gatul. Totul a inceput acum o luna, cand m-am trezit cu limba albicioasa si gust acru cand mancam. Apoi am observat ca aveam o sputa alba in gat. Totul parea normal dupa cateva zile, dar peste inca doua saptamani, mi s-au inflamat amigdalele si simteam o presiune sub urechi. Gatul s-a inflamat de asemenea, ganglionii si laringele la fel. Aveam si urechile infundate si din camd in cand ma inteapa.Amigdalele au trecut cat de cat, dar sputa din gat s-a acumulat si simt ca este o flegma,un nod in gat. Uneori am si dureri care par a veni de la laringe dar care se duc spre ureche. In prezent, am gatul inflamat pe partea dreapta, usoare dureri tot pe partea aceea, ganglioni inflamati, ureche infunfata si inflamata si muschiul sternocleiodomastoidian umflat de ceva timp. Am si o usoara raguseala din cand in cand pe parcursul zile si uneori tusesc. Nu inteleg de unde vine problemea. Ar putea fi cancer de gat sau tiroida? Mentionez ca am fost racita in gat acum cateva luni si am luat doar nurofen

Raspunsuri (3)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Infectii-cu-streptococi--stafilococi-si-alte-bacterii/infectiile-cu-stafilococ-ce-cauze-au-si-cum-se-manifesta_15789

Utilizator11566323831

acum 4 ani

Ai aflat despre ce este vorba?

Utilizator11565520507

acum 4 ani

Nu inca. Astept rezultatul unui exudat