Frustrarea e maxima deja.

Diverse

Postata de frustration cu 8 ani in urma.

Dragi medici, useri si asa mai departe,

De vreo doi ani am o problema care ma impiedica din a fii fericit. DA , este vorba de caderea parului. Cel mai trist lucru e faptul ca am numai 20 de ani si m-am cam izolat. Nu inteleg cum e posibil sa-ti cada parul la o varsta atat de frageda, mai ales tinand cont de faptul ca atat tata cat si bunicul meu nu au aceasta problema.
Sa va explic.

1. Ma mananca scalpul.
2. Cand bag mana prin par imi cad cateva fire,
3. Uneori gasesc unele bubite pe scalp.
4. Am un usor inceput de chelie in centrul linie fruntii (sper ca ati inteles la ce ma refer).
5. Parul meu nu mai creste atat de repede pe cat obisnuia.
6. Am acel tip de linie a fruntii, WIDOW PEAK, insa ce este ciudat e faptul ca am chestie asta doar intr-o parte a fruntii, in partea stanga. Adica am chelie doar in partea stanga a fruntii.
7. Cred ca am radacinile foarte slabe. Firul se rupe usor si se rupe din radacina.

SE RUPE DIN RADACINA!! OARE MAI CRESTE LA LOC?

Nu vreau sa primesc mesaje de genul "Du-te la medic, du-te la un control"
As dorii o simpla explicatie.

Va multumesc mult!

Raspunsuri (1)

buna

acum 8 ani

parul cade in urma unei suferinte cauzate de despartirea de cineva/pierderea cuiva. Si s-ar reface de la sine.
Insa numai daca persoana nu devine obsedata de pierderea lui.
Lucru care recidiveaza conflictul, cauza si mentine parul asa.
Studiaza in internet Noua medicina germana.
Daca tii la par !