flegmon de fosa ischiorectala multirecidivat

Diverse

Postata de 19831005 cu 12 ani in urma.

dm doctori sunt operata de patru ori pe partea stanga si odata pe dreapta de flegmon mi sa facut examen de la puroi si mia iesit bacil coli am luat medicamentu la care mia iesit sensibil si tot sa refacut am fost incizata in sep 2010 apoi in martie2011 si acum in august2011 spunetim ce sa mai fac sa scp de acest virus ca examen clinic ce ar fii mai bine un examen CT sau o colonoscopie va rog ajutatima cu un raspuns cat mai repede va multumesc anticipat Veronica

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

În cazul d-vs este foarte important în primul rând să rămâneţi sub observaţia unui medic chirurg (acesta fiind şi cel mai în măsură să vă ofere detalii despre investigaţiile necesare)

TataNicu

acum 12 ani

CT-ul sau colonoscopia nu va va scapa de afectiune. Trebuie sa intelegeti ca localizarea acetei infectii este foarte dificila, este ca si cum vreti sa spalati o sticla la fundul careia nu puteti ajunge. Puteti spera doar ca ati spalat-o bine, dar nu stiti. De aicea vine recidiva, imposibilitatea curatarii eficiente a infectiei existente in fosa ischiosacrata.

acum 12 ani

dar vreau sa scap de infectia asta si nu mai stiu cum medicul meu chirurg zice ca ma curatat bn de cate ori ma operat va rog ajutatima sa scap de acest virus