febra musculara foarte dureroasa

Diverse

Postata de Raul96 cu 10 ani in urma.

Practic culturismul si in timpul sarbatorilor de iarna am luat o pauza de vreo 3 saptamani. Cand am inceput din nou antrenamentele am facut febra musculara...era de asteptat dar doar gambele ma dor atat de tare incat nici nu pot umbla :|...ce sa iau sa-mi treaca?

Raspunsuri (7)

FreeStyle11

acum 10 ani

Daca durerea nu trece pana la sfarsitul saptamanii inseamna ca ai facut o solicitare prea mare sau este posibil sa se fi produs vreo intindere musculara.Daca te doare foarte tare cand incerci sa intinzi gambele atunci poti lua niste creme antiinflamatoare musculare, se gasesc o multime pe piata.Data viitoare dupa o pauza mai mare incearca sa le iei mai usor si nu asa de tare din prima pentru ca exista riscul suprasolicitarii.Poti incerca si creme pe baza de plante, sunt destul de bune, am incercat si eu cand am avut intinderi sau febre musculare puternice.

Raul96

acum 10 ani

Multumesc!..o sa incerc o crema.Apropo, aspirina ajuta?

FreeStyle11

acum 10 ani

Ajuta, dar mai bine aplica ceva local.

inna

acum 10 ani

buna ziua pot sa va povestesc si eu ce mi se intimpla am 19 ani si ma doare spatele prin jurul plaminului in partea dreapta parca simt ca mi se zbate ceva imi da dureri pe tot spatele ma tem sa nu fie vreu cancer pina si la piept imi da dureri pieptul drept ma tem sa nu fie vorba de un cancer spunetimi opinia va rog din inima,,,am fost la medik neurolog si mia zis ca poate fi vorba de un muschi racit

inna

acum 10 ani

imi raspundeti va rog...multumesc

FreeStyle11

acum 10 ani

Nu stiu ce poate fi, posibil sa fie de la muschi.Mergi la medicul internist sa-ti faca un control.

Dr. Petre Muresan

acum 10 ani

Durerile de spate . Simptomele pe care le descrieti pot fi in cadrul unei nevralgii intercostale. Nu trebuie sa va speriati si sa va ganditi atat de repede la cancer. Oricum situatia dumneavoastra mai trebuie investigata. O radiografie toracica ar putea aduce informatii foarte importante. Mergeti la un medic si acesta va va coordona investigatiile . Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
medic primar Medicina generala-Medicina de familie
atestate in Homeopatie si Ultrasonografie generala
studii aprofundate de Medicina estetica homeopata ,
Reflexoterapie , Termografie si Angiotermografie dinamica ( DATG )