Febra la adulti

Diverse

Postata de valy_gaby cu 10 ani in urma.

Cum scadem febra la adult, 42 ani, febra 39,8 si 40. A inceput tratament EFICEF, capsule 250 mg, si paracetamol. ora 14 febra 39,8 un paracetamol, ora 15, 39 grade, alt paracetamol., ora 18, 40 grade, algocalmin. Cand prea cald, cand prea frig, curg apele. Va rog un sfat urgent.

Raspunsuri (2)

valy_gaby

acum 10 ani

aloo, nu e nimeni aici capabil sa de-a un raspuns?

mircea bobirica

acum 7 ani

Se bea cate o cana cu ceai din plante la care se adauga o lingurita de pulbere de scortisoara, ceaiul caldut se bea din ora in ora, scortisoara va reduce temperatura la o valoare normala .