Este apendicita?

Diverse

Postata de lalyi- cu 10 ani in urma.

De 1 zi ma doare rau in partea inferioara a abdomenului, in dreapta, dar mai mult la ovar cred eu, la locul unde se articuleaza piciorul, oasele de la incheitura si din talie, durerea radiaza si la picior, imi amorteste tot piciorul drept, si la oasele din talie, nu am avut febra sau varsaturi, dar ma doare tare si nu stiu ce este. Va rog sa ma ajutati.

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Poate fi apendicita. Este recomandat sa consultati medicul chirurg pentru evaluare ( examen obiectiv, ecografie abdominala, eventual analize de laborator). Durerea poate fi cauzata si de o anexita, sau afectiuni reno-ureterale, etc.

alexandra

acum 10 ani

Buna ma doare foarte rau in partea dreapta ce sa fac

gabi

acum 8 ani

Ma doare in partea dreapta de jos si cateodata ma inteapa.... ce sa fac?