EPUROX de uz general, solutie injectabila

Diverse

Postata de luci@ cu 12 ani in urma.

ce reactii adverse are?

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

Uneoriîn cazul administrărilor intraarticulare, exacerbează durerile articulare

luci@

acum 12 ani

Din prospect se intelege ca e bun pt poliartrita. Ac***a aceasta boala m-am gandit sa il administrez...ce puteti sa imi spuneti? Mentionez ca am si tiroidectomie totala (microcarcinom tratat cu iod radioactiv, in mai 2011... in urma acestui tratament a recidivat poliartrita, care stagnase vreo 7 ani)

Medic Epuran

acum 12 ani

Într-adevăr Epuroxul, sol. injectabiă se foloseşte în afecţiuni reumatologice, dar administrarea lui nu se face ˝doar că v-aţi gândit d-vs să îl administraţi˝, ci numai la recomandarea unui medic specialist (reumatolog), numai în urma unei anamneze şi a unui consult amănunţit.