E Rau ?

Diverse

Postata de Beleacag cu 12 ani in urma.

Am si eu nevoie de un raspuns...
Nu stiu mi s-a parut ciudat ca imi cresc prea repede unghiile la maini... si am stat si m-am mai uitat pe net si am inteles ca cresc de pe la 2 la 4 milimetri pe luna... dar fara sa constientizez ... la inceput... ca la mine e vorba de centimetri nu milimetri... si imi cam creste 1 centimetru pe saptamana.. E cumva ceva rau in asta?
Sunt de sex masculin , 22 ani

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

Ar fi recomandat în cazul d-vs consultul unui dermatolog care va analiza şi aspectul unghiilor (formă, culoare, aspect etc.)

da, e o dereglare

acum 12 ani

Este o dereglare, nu grava, dar totusi una. Exista remedii homeopate care elimina cauza aceastei dereglarari. Dermatologul nu poate deca sa trateze simptomele, dar nu si cauza. Cu homeopatia ar fi mai eficient. Probabil mai ai si alte simptome in afara de acesta.

acum 12 ani

homeopatia :))))) este o dereglare