dureri

Diverse

Postata de laura_simona cu 13 ani in urma.

de cateva zile ma doare foarte tare partea dreapta a capului, cu ureche, dinti, masele,amigdala si ochiul drept. in termeni pop**ari se spune ca m-a tras curentul.ce ar trebui sa iau sau sa fac sa imi treaca?

Raspunsuri (4)

Psih. Antonia - Carla Isacu

acum 13 ani

este o nevralgie - trebuie sa luati un antiinflamator de genul Ketonal, Celebrex, Diclofenac. Ketonalul are si o actiune antialgica (antidureroasa) mai mare. Daca durerea persista, consultati un medic neurolog. Sanatate!

mimi_mimi24

acum 13 ani

se poate sa fi tras curent sau sa te fi afectat aerul conditionat daca lucrezi intr-un mediu cu asa ceva. si eu de mic copil am avut probleme de acest gen si m-am tratat cu antibiotic. in cazul meu tetraciclina deoarece este singurul la care nu fac alergie si pe care organismul meu il poate tolera. este si mai greu de suportat durerea , mai ales daca ai si o masea afectata de carii si netratata , deoarece poti ajunge la abces dentar , cum am patit si eu de cateva ori pana m-am dus la dentist. chiar si dupa ce am rezolvat cu maseaua, am ramas cu o sensibilitate la aerul rece de afara, aerul conditionat si chiar de la aerul produs de un simplu ventilator. cel mai bine este sa consulti medicul de familie pentru a te indruma catre un specialist. sanatate!

Remus

acum 7 ani

pe mine ma doare partea stinga a capului si nu stiu ce sa fac ca sa ami treaca am luat fel si fel de medicamente ma lasa o ora doua si dupa aia ma ia iar stiti cumva ce as putea face ca sa ami treaca ma refer la , leacuri babesti.. va multumesc..

Radu Ioan

acum un an

Acuz dureri la partea drepta a capului cu tot cu urche cind trag un pic de curent