dureri sub coaste in zona stomacului

Diverse

Postata de Elena21093029 cu 13 ani in urma.

Simt mereu o durere in partea stanga , sub coaste, in zona stomacului. Care ar putea fi cauza? Durerea nu e insuportabila, e ca o apasare, dar persista chiar si o zi intreaga.

Raspunsuri (11)

vali

acum 13 ani

durere sub coaste partea stinga ca o intepaturaapare si dispare in functie de anotimp si de continutul mesei gura uscata dimineata cu acid o am de 5 ani citeodata balonare inflamare cu durere uturime ca ointepatura lipsa pofta de mincare pierdere in greutate anemie va rog daca stiti sami spuneti

Anonim

acum 11 ani

Salut, am durerea asta de 2 zile, am citit pe internet, poate fi cauzata de splina, sau de merirea stomacului, se recomanda repaus alimentar timp de 24 de ore si repaus fizic, circa 48 ore.. Sper ca iti va fi de ajutor!

george

acum 10 ani

sa sti ca si pe mine a inceput sa ma doara in partea stanga sub coaste , si ma doare doar cand merg sau fac efort fizic... am citit pe net si cred ca este splina .

george

acum 10 ani

sa sti ca si pe mine a inceput sa ma doara in partea stanga sub coaste , si ma doare doar cand merg sau fac efort fizic... am citit pe net si cred ca este splina .

maria

acum 10 ani

buna ..si eu ma confrunt cu astfel de dureri ..doar ca la inceput ma durea doar in partea dreapta ..apoi durerea a trecut in ambele parti ...si ma doare indiferent de ce fac ..dar cel mai des si mai tare si dureros..dupa ce minink..doar ca vreau sa mentionez..ca nu am pofta sa manink...ma simt umflata..dar de nevoie ma alimentez ..caci daca nu..din nou am dureri...si am urmat un timp un tratament ..bazat pe curatarea tuturor organelor..si avind un mare efect pentru splina...si totusi aveam dureri si in timpul tratamentului..nici nustiu ce sa mai fac ...am incercat sa duk un mod de alimentare echilibrat si regulat ..dar nici un efect.

lau

acum 10 ani

sincer si pe mine ma doare in partea stanga sub coaste de o saptamana ... dar pe mine ma doare mai ales seara cand stau in pat si cand fac efort fizic. nici eu nu stiu ce am si sunt si eu ingrijorata.

ellenaelle

acum 10 ani

of,si eu acuz dureri in partea dreapta,dar am fost la medicul meu de fam si mi-a zis ca am un inceput de gastrita.sper sa fie dor atat.

nina

acum 9 ani

Am durere in stanga sub coaste de aproape 2ani se intinde durerea pana la gat si rinichi si limba o simt ca arde odata cu aceea durere si nu sunt stabila

Floru

acum 8 ani

si la mine ii ceva asemnanator...

Gimy

acum 9 ani

Oameni buni! evitati sa luati inhibitori de pompa de protoni produc dependență, si deregleaza productia de acid din stomag.Eu am patito pe pelea mea, am mers la un doctor orl- ist pentru usturimi in gat si mea spus ca sunt de la reflux esofagian ,ma trimis la gastro medicul de acolo mea prescris nolpaza ( pantropazol) una dim. si una seara . Vresa sa spun ca eu nu aveam nici fel de arsuri sau dureri pe esofag sau la stomac, am facut tratament 3 luni fara intrerupere dar nu mea disparut usturimea din gat, care dovedit a fi de la deviatia de sept dinosticata de alt medic orl-ist. Du am intrerupt tr. cu nolpaza au apărut arsurile pe esofag.In concluzie i.p.p-uri deregleaza stomacul, domni doctori nu pomenesc nimic de problemele astea.

Sorin

acum 8 ani

Acolo este colonul, partea superioara a colonului si poate nu e bine fluxat de singe ca acolo se afla partea superioara a mezenterului de unde îşi ia colonul singe, fa- ti o radiografie sau un angiotomograf