Dureri in zona inimii

Diverse

Postata de Daniela331101781 cu 14 ani in urma.

Am 39 ani, am facut un control egogarfic in urma unor dureri in zona inimii (intepaturi la o anumita frcventa), si a senzatiei de sufoacre.
Mi-sa spus ca este din cauza stresului si a lipsei de calciu. De o saptamana am inceput sa iau calciu cu vit D, magneziu forte cu B6, o jum. de pastila de calmepan seara la culcare. Cu toate acestea, de intepaturile ca de cutit din zona inimii nu am scapat. Am si cate 3-4 crize pe zi.
Nu stiu daca sa ma adresez la un medic cardiolog sau sa astept sa-si faca efectul calciul?
Va multumesc,
Va doresc multa sanatate
Daniela

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 14 ani

In ce zona a corpului ai facut ecografia ? Daca a fost in zona inimii [ ecocardiograma ], atunci a fost facuta de un cardiolog, daca nu..........atunci este f. bine sa consulti si un cardiolog. Multa sanatate !

Daniela331101781

acum 14 ani

Va multumesc pentru raspuns,
Am facut ecografie pt glanda si sani, deoarece durerea este in partea stanga in partea de jos a sanului stang.
Nu am facut ecografie in zona inimii pt ca la inceput durerea parea ca este de la san, dupa care sa localizat cumva in zona centrala a sanului stang.
Sanatate