dureri in piept

Diverse Hemofilia a

Postata de Petrila cu 10 ani in urma.

acum trei luni a murit sotul meu. avea hemofilie si a facut un hematom pe creier. chiar dupa trei zile, am ajuns la urgenta, cu stare de durere in piept, in inima, si-n dreapta si-n stanga, cu amorteli de maini si picioare, cu sufocari, transpiratii si raceli bruste. la urgenta mi-a facut analize, EKG, mi-a administrat o perfuzie, si-ntr-o ora, am plecat acasa. dar starile au continuat, am mers la cardiologie si endocrine. in principiu, nu e de la inima, nici tiroida. eu am probleme si cu coloana in dreptul cervicalei, si ciocuri la mijlocul coloanei, astfel incat, acum imi amortesc mainile mai tot timpul. iar de vreo luna de zile, aproape in fiecare seara, cand ajung in pat, incepe sa-mi fie rau. mi s-a dat si calciu, si magneziu, si controloc si motiliul pentru esofagita, iau si extraveral, si calmogen, dar raul ma apuca din senin. acum voi face analizele de sange, cum pot scapa de aceste dureri, si bubuieli ale inimii ori de cate ori vreau sa ma odihnesc.

Raspunsuri (2)

buna ziua

acum 10 ani

cauza este psiho-somatica si nicidecum organica, deci este o caza sufleteasca. Cauza este bineinteles decesul sotului.
Degeaba luati astfel de medicamente caci nu au cum sa va ajute.
Atentie si la antidepresive si sedative care sunt date rapid si cu efecte foarte negative pt. astfel de cazuri.
Problema se poate rezolva numai daca va linistiti sufletul, ceea
nu este usor. Singurul lucru ce va poate ajuta la sufletul agitat
de valurile emotionale este credinta si increderea in Dzeu si acceptarea situatiei sau anumite remedii homeopatice, remedii
care actioneaza la suflet si il si linistesc. Ati suferit o sperietura, un soc si ca urmare o traume emotionala. Pt. asa ceva exista remedii homeopatice
Cumparati de la o farmacie homeopata remediul Aconicum CH30 (un tub costa 6 lei) si sugeti cate o granula cand va ia aceste stari.
Va va ajuta nu numai la psihic dar si la amortelile la maini care apar din cauza constrictiei venelor cauzate de emotiile puternice ce le traiti inca.
Iar daca nu va ajuta acest remediu (sansa de a va ajuta este de peste 95%) atunci este un alt remediu si atunci trebuie sa mergeti la un medic homeopat adevarat care face homeopatie clasica si nu da mai multe remedii deodata si nici nu foloseste alopate.

Petrila

acum 10 ani

multumesc mult de tot