dureri in piept

Diverse

Postata de MMaria cu 13 ani in urma.

am cateodata dureri in piept neasteptate, de scurta durata. sunt prezente in partea stanga, intre sani. sunt ca niste intepaturi. si nu pot sa stau intinsa pe o parte fara sa ma sprijin de o perna, de o patura, orice, ca incep sa am o durere in piept ca si cum mi s-ar rupe sternul.ce credeti ca am si ce pot sa fac?

Raspunsuri (2)

Carpe Diem

acum 13 ani

Un cardiolog va elimina posibile probleme cu inima, iar endocrinologul iti va spune daca ai cumva probleme cu asimilarea calciului, magneziului, etc sau probleme hormonale.

Medic Epuran

acum 13 ani

Probabil să fie o problemă de origine reumatismală, dar trebuie excluse şi alte probleme de natură cardiacă, pulmonară sau gastro-esofagiană. Diferenţierea dintre acestea o poate face un medic internist.