dureri in jurul anusului

Diverse

Postata de membru219501 cu 12 ani in urma.

buna! Am 20 de ani, si am o mare problema cind merg la WC cu mare, am dureri insotite de singerarui in jurul anusului exterior. Ce ar putea fi asta si ce sa fac, mii frica si rusine sa consult un medic. va rog ajutati-ma

Raspunsuri (7)

victoras

acum 12 ani

Pt. inceput iti spun ca nu ai de ce sa iti fie jena de o consultatie.Incearca sa maninci un fruct dimineata pe stomacul gol: o banana, o portocala sau un mar(pe cit posibil cu coaja). Acestea iti vor ajuta tranzitul intestinal,adica vei merge regulat la WC asigurindu-ti astfel aportul de fibra(o adevarata "matura" a intestinului).Dupa defecatie iti vei face toaleta cu apa si sapun apoi foloseste un unguient cu galbenele sau servetele Proctoglyvenol(au o substanta care ramine local si ajuta in tratament)posibil sa ai hemoroizi.Da-mi eventual o adresa e-mail pe 0766-747-284 si iti mai scriu citeva ponturi in legatura cu asta.

membru219501

acum 12 ani

[email protected]

eva40

acum 12 ani

ca sa scapi de hemoroizi trebuie sa-ti regenerezi ficatul! De acolo porneste totul
Dar poti sa faci ce-ti spun altii,e la decizia ta.

Da,

acum 12 ani

Ce p***ae Eva. Si ca sa nu te mai doara fundul de la hemoroizitrebuie sa te scarpini dupa ureche, nu? Amuzant!

eva40

acum 12 ani

pentru nestiutori e amuzant.Eu stiu de la prof.Dr in stiinte medicale si cercetari Szedlac Vadoc Valeria(serbia)caut-o pe net.Ea este mentorul meu....hmm,mai ai mult de invatat
Tu esti mai destept....amuzant

membru219501

acum 12 ani

Nu va certati! multumesc mult celor care imi ofera un sfat,ma incurajeaza sfaturile voastre, pentru ca eu sunt disperata....undeva am citit ca asta e cancer al colonului...pentru mine asta ar fi o lovitura sub centura,sper sa nu fie asa.Cred ca voi consulta medicul :(

eva40

acum 12 ani

nu este cancer!!!