dureri in burta

Diverse

Postata de iulie11 cu 12 ani in urma.

buna ziua!de aproape o saptamana am dureri in burta...am senzatia ca ma doare vreu intestin in afara de senzatia de balonare...am fost constipata si am luat un laxativ care mi-a dat drumul dar tot continua sa ma doara...la un moment dat ma doare cand ma asez pe sezut!poate fi vorba de obstructionare a intestinului gros?sau subtire?mentionez ca am 2 luni de cand am facut op de cezariana si duminica Dr mi-a curatat iar cu o pensa in operatie deoarece corpul meu asa elimina firele...aceste dureri mentionate mai sus le-am av dupa ce a av loc operatia...ma gandesc ca au aparut iar din cauza ca mi-a umblat pe acolo sa--mi curete?

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Fenomenele descrise sunt temporare şi se vor menţine doar până la reluarea funcţiei normale a ˝presei abdominale˝ (a muşchilor abdominali)