dureri de cap si stari de greata,chiar varsaturi

Diverse

Postata de Balan84642 cu 12 ani in urma.

care ar putea fi cauza?

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

Nu poate fi stabilit un diagnostic doar prin enumerarea unor simptome, fără efectuarea unui examen clinic

Balan84642

acum 12 ani

Cateva indicii care sper sa va ajute in determinarea unui diagnostic legat de problema prezentata ar fi:
Diverticuloza colonica ,
hepatomegalie si formatiune chistica segmentul VII hepatic,
tensiunea ~9,5-10,5 puls 58-63,
uter voluminos cu importante varice periuterine,cu prezenta unei formatiuni chistice de~22mm la nivelul ovarului stang -posibil folicul,
sunt la menopauza de 2 ani,
importante procese de artroza la nivelul L4-L5.Aceasta diagnostocare a fost stabilita in urma unui CT.tomograf realizat pentru a descoperi o afectiune a colonului .Sunt in tratament pentru afectiunea colonului dar durerile de cap nu cedeaza .Mentionez ca aceste dureri sunt in zona frontala si numai noaptea dupa miezul noptii, inceputul fiind durerea peternica de cap apoi stare de greata si voma.

veronica

acum 12 ani

daca durerea de cap este foarte puternica, senzatia de voma poae fi data de ea. poti chiar sa si vomiti de durere. mie mi s-a intamplat la migrena, de multe ori.