Dureri buric

Diverse

Postata de crt82 cu 12 ani in urma.

Am dureri la buric si nu cunosc cauzele posibile. Sunt barbat. Ce specialist pot consulta? Multumesc

Raspunsuri (8)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

ne-ati putea scrie mai multe detalii despre dumneavoastra si simptomul acesta? ce varsta aveti, mai suferiti si de alte boli, urmati vreun tratament? cat despre durere, este in zona buricului dar profunda, este chiar buricul in sine, este o durere permanenta sau numai in anumite momente si daca da, care ar fi acelea? sunteti constipat sau aveti diaree? v-ati lovit cumva recent in acea zona? exista modificari la nivelul pielii din acea zona?
fara mai multe detalii, nu va putem spune prea multe

va urez o seara buna

crt82

acum 12 ani

Am 34 de ani. Nu sufar de alte boli si nu iau nici un tratament. Este o durere la buric in sine si durerea este permanenta. Nu sunt constipat si nu am diaree. Nu m-am lovit inainte de aparitia durerii. Nu exista modificari ale pielii (umflaturi, zone rosii sau negre etc).

Va multumesc frumos.

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

crt82

acum 12 ani

Durerea apare la atingere sau cand dorm/stau pe burta. Este mai usoara cand stau in sezut dar nu dispare.

Am spondiloza cervicala.

Durerea este ca o lovitura puternica in momentul in care apas buricul. In jurul buricului nu am aceste dureri.

La ficat nu am avut probleme. Nu consum aclool decat ocazional si medicatemente iau foarte rar.

Am creatinina mai mare la rinichi.

Nu sunt o persoana dominanta.

Statura atletica. Practic sport (sala de forta) saptamanal (ridic greutati).

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

madalina

acum 8 ani

Buna as dori sa stiu si eu dc ma doare in partea dreapta langa buric

madalina

acum 8 ani

Buna as dori sa stiu si eu dc ma doare in partea dreapta langa buric