Dureri abdominale

Diverse

Postata de zzzaha cu 13 ani in urma.

Buna ziua. Am si eu o problema: de vreo 3 saptamani m-a apucat o durere abdominala, (ca si cum m-ar strange ceva) mai jos de coaste, unde incep muschii abdominali, iar diminetile le incep cu stari de greata deobicei, fara pofta de mancare. Am facut endoscopie, ecograf, analize de sange, nu au gasit absolut nimic. In timpul acesta, a incetat de doua ori pentru 3-4 zile; tin regim (fara mezeluri, prajeli, sucuri acidulate etc), si ceva tratament de vreo doua saptamani cu ibutin, magne b6 si sandoz, dar se pare ca nu au niciun efect (in timpul acesta a trecut o data durerea pt 3 zile, apoi a revenit). Are cineva vreo idee de la ce poate proveni durerea?

Raspunsuri (4)

Psih. Antonia - Carla Isacu

acum 13 ani

Incercati sa faceti si o tomografie abdominala - vi-l recomand cu caldura pe dr. Rosu Viorel de la clinica Academica. Pana atunci, continuati cu regimul alimentar (evitati in plus fructele si legumele proaspete sau consumati-le fara coaja) si luati si Maalox/Dicarbocalm si Controloc.
Consultati si un medic gastroenterolog - vi-l recomand pe dr. Verdes Liviu de la Healthcare Center.
Sanatate!

lucian

acum 13 ani

Cu tot respectul, va recomand gel de Aloe vera de la Forever. Mai multe detalii: [email protected]

AlexandraS

acum 3 luni

Buna ziua,resimt acea durere si eu ,imediat sub coaste,in partea stanga ,parca uneori ma doare mai mult pielea decat in interior.Acelasi parcurs medical,acelasi tratament doar cu ameliorare dar durerea persista in diferite intensitati.Ce ati mai facut?Ati descoperit altceva?Multumesc.

Bvasy

acum 2 luni

Buna! Ați reușit să treceți peste?Care a fost problema?