durere

Diverse

Postata de Ilie5119149 cu 12 ani in urma.

de ce ma dor picioarele in permanenta indeosebicel stang din sold pana in talpa

Raspunsuri (2)

Didi

acum 12 ani

pentru ca ai pensat nervul sciatic si daca te uiti pe un atlas uman vei vedea traseul nervului sciatic si stiind-ul vei resimti si recunoaste traiectoria lui pe intreg piciorul tau.Trebuie sa mergi la un medic specialist de balneolgie, neurologie, care te va consulta si iti va recomanda eventuale alte investigatii radiologice ca sa se vada cauza reala : tasari, osteofite, hernii de disc,etc si sa iti propuna si solutii.Pana atunci poti sa iei ceva antiimflamatoare(Ketonal,Ketorol,etc) si local pe sira spinarii sa te ungi cu unguente gen diclosal,diclofenac,boicil,etc dupa care sa pui pe sale ceva cald,o perna electrica sau un saculet cu sare incalzita,etc.Dar astea pot aduce ameliorari ,de aceea trebuie sa mergi la doctor

Ilie5119149

acum 12 ani

multumesc pt sfat am sa fac ce mi- ai recomandat