durere + umflatura in partea dreapta

Diverse

Postata de Laryzuzy cu 11 ani in urma.

De cateva zile am o umflatura in abdomen in zona epigastrica si care se duce spre dreapta. De atunci am inceput sa respir din ce in ce mai greu si simt o usoara durere in partea dreapta sub san si cand inspir adanc imi vine greata. Ma puteti ajuta cu un raspuns ? Ce analize trebuie sa imi fac?

Raspunsuri (4)

Elena

acum 11 ani

Primul pas pe care ar trebui sa-l faci: sa mergila medicul de familie pt consultatia primara apoi, in functie de ceea ce constata, iti da trimitere catre un specialist.Cred ca ai mai putea merge la spitalul de urgenta din orasul tau sau ai putea chema salvarea sa te duca. Nu poti face analize fara recomandarea unui medic, iar recomandare primesti doar dupa ce esti consultata. Mergi la doctor. Sanatate.

raluca

acum 10 ani

buna ziua! acum o saptamana am simtit o intepatura cat de cat usoara in partea dreapta jos ! poate fi apendicita , daca durerea nu continua si nu am greturi sau febra? precizez si ca am facut o eco.abdominala si doctoru'' a zis ca nu se vede apendicul, decat in cazuri rare !

carmen dumitru

acum 8 ani

Am o uflatura sub pelie

Utilizator11526666513

acum 5 ani

Și ce ai făcut ?? Ti-a trecut, te rog sa-mi raspunzi pentru ca am aceleași simptome