Durere sold

Diverse

Postata de Drheea cu 13 ani in urma.

Am si eu o problema mai ciudata, zic eu.
Cand stau/dorm in pat pe o parte incepe sa ma doara soldul pe care dorm, dupa 5 minute de stat in pozitia respectiva. Durerea este insuportabila, nu pot sta mai mult de 15-30''. Durerea a aparut cam acum un an, din senin si apare doar inainte de menstruatie. Noaptea nu pot dormi calumea, ma intorc de pe o parte pe cealalta din 30'' in 30''.
Am dormit in multe paturi diferite si la fel am patit. Pe spate sau pe burta nu pot dormi. Dupa o noapte chinuita, cand ma trezesc, durerea persista.
Vreau sa precizez ca am cifoscolioza, scolioza este dubla, cifoza este si in partea sacrala.
Nu ma doare cand merg, stau pe scaun etc. Doar cand stau in pat pe o parte.
Am 21 ani.
Ce anume poate genera durerea?

Raspunsuri (2)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Drheea

acum 13 ani

Scrie-mi aici. Mersi.