Durere rotula piciorului

Diverse

Postata de Dragos1998 cu 10 ani in urma.

Buna ziua/seara. Am 15 ani jumate si sunt baiat. De ceva timp ma confrunt cu o problema la rotula ambelor picioare. In timpul activitatilor fizice gen genoflexiuni aud un fel de "plesnit" al oaselor de la rotula ambelor picioare. As dori un sfat. Sa cumpar o crema anume ? sa fac niste analize ? orice sfat ma ajut. Multumesc!

Raspunsuri (2)

Dr. Petre Muresan

acum 10 ani

Dureri la articulatia genunchiului . Ce trebuie sa faceti ? Orice durere care persista trebuie investigata. Cel mai bine ar fi sa incepeti prin a face o ecografie de genunchi la un medic specializat in acest gen de investigatii si apoi , in functie de ce se va gasi, vi se va spune ce trebuie sa faceti in continuare. Daca va fi nevoie, vi se va recomanda si un RMN de genunchi. Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
medic primar Medicina generala-Medicina de familie
atestate in Homeopatie si Ultrasonografie generala
studii aprofundate de Medicina estetica homeopata ,
Reflexoterapie , Termografie si Angiotermografie dinamica ( DATG )

nicupopa

acum 10 ani

Pusti cordit si bastard stupid in primul rand sa nu mai mergi pe role. Si sa ii spui ma-ti sa te hraneasca adecvat. Acum a mai imbatranit si a facut un bastard, sa fie o c***a responsabila!