Durere partea dreapta

Diverse

Postata de nikola_co cu 11 ani in urma.

Buna,
Am o problema care ma supara de vreo 2 saptamani. Daca merg, nu conteaza cat de repede, am o durere destul de mare in partea dreapta, cam sub coasta. La inceput o aveam si cand respiram. Am facut un algocamin injectabil si durerea a disparut la respiratie, dar persista la efort care presupune rezistenta. Am fost la medic pentru un ecograf, gandindu-ma sa nu fie cauzata de vreun un organ. In afara de o pietricica de 4 mm la rinichiul drept, despre care medicul a spus ca nu imi poate cauza probleme,nu am absolut nimic. Totul este mai mult decat bine. Dar durerea mea este acolo. Si este foarte frustrant deoarece eu sunt o persoana foarte activa si merg mult pe jos. Am observat ca daca, in timp ce merg ma apas la locul respectiv, sau ma strang cu ceva nu ma doare. Astept cu nerabdare un raspuns. Va multumesc
P.s. Am 23 de ani

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Probabil este vorba de o nevralgie intercostala pentru care puteti lua cateva zile un antiinflamator( ex diclofenac sau flamexin ) si sa aplicati local un unguent ce contine antiinflamator. Este recomandat da efectuati si o radiografie pulmonara( de control).

nikola_co

acum 11 ani

Va multumesc. O sa incep sa iau. Sper sa imi treaca.