Durere neobisnuita

Diverse

Postata de lavinia-ancuta cu 12 ani in urma.

Buna ziua! Am dureri in zona inghinala,dreapta,care se continua in jos pe picior.Durerea nu persista tot timpul! Ce poate fi? Va multumesc! Cu respect,Lavinia

Raspunsuri (2)

Mihaela22120678

acum 12 ani

Trebuie sa precizati exact pe unde se duce durerea: pe partea externa sau interna a coapsei, se duce si mai jos de genunchi? pana unde si pe unde? Are legatura cu miscarile? Ati facut un efort? Va doare si spatele (zona lombara?) Abdomenul? De cand a aparut? Ati luat ceva medicamente de calmare? Care a fost rezultatul?

nikko

acum 10 ani

Si mie mi se intampla la fel; pe mine ma doare si cand stau dar si cand merg, durerea se duce pana in genunchi, e ca o arsura; o saptamana nu m-a durut deloc, dar azi dupa ce am facut un pic mai mult efort a aparut iar, intermitennt, dar mai des; ma doare si in fata dar ma doare si in spate mai vag; asta iarna ma durea piciorul cand flectam coapsa pe bazin; parca am si dgetele de la picior amortite; temperatura este 36,7 si am o vaga stare de greata () care cred ca e de la durerea de gat)...