Durere necunoscuta

Diverse

Postata de marian339 cu 12 ani in urma.

Am 19 ani si de aproximativ o luna am o durere in zona abdominala dreapta, aproximativ in zona in care apare durerea in cazul apendicitei. Am consultat medicul de familie si mi-a spus ca nu este apendicita, deoarece nu ma doare la apasare. Durerea apare din cand in cand, nu este permanenta. NU apare dupa masa sau dupa efort.

Raspunsuri (7)

laura

acum 12 ani

Pai si medicul,nu ti-a zis ce sa faci in continuare,unde sa mergi mai departe pt alte investigatii?Mergi si fa o ecografie abdominala,si o consultatie la gastroenterologie,poate ai probleme cu colonul..

marian339

acum 12 ani

Mi-a dat trimitere sa merg sa fac o ecografie. Dar nu am avut timp, pentru ca sunt in perioada examenelor.

luki

acum 12 ani

mergi sii la un medic ginecolog durerea poate fii de la ovar

marian339

acum 12 ani

cu tot respectul, sunt baiat. din cunostintele mele, nu am ovare :)))

Kinetoterapiebv

acum 12 ani

atunci mergi si fa o ecografie,la un gastroenterolog sau ,de ce nu,la nefrologie!

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

daca ati fost la medicul de familie si v-a recomandat o ecografie abdominala, ar trebui sa gasiti timp sa faceti si acest lucru, pentru ca la orice medic veti merge mai departe, printre alte investigatii va fi inclusa si aceasta ecografie. banuiesc ca vi s-a prescris si un tratament simptomatic pana la elucidarea diagnosticului? vi s-au recoltat si analize de sange?

va urez o seara buna

marian339

acum 12 ani

tratamentul prescris a fost NO-SPA, care nu a avut efect. Nu am facut analize de sange. Eu as dori, daca se poate, cateva sfaturi, in caz ca si alte persoane s-au confruntat cu o astfel de durere.