durere la sani

Diverse

Postata de popa madalina cu 10 ani in urma.

la sfatul medicului ginecolog acum 4 ani am luat anticonceptionale Karissa iar dupa un an le am interrupt din cauza unor dureri aparute la sani in special stangul pe perioada de 4 luni durerea a fost trecatoare dupa care am inceput sa iau din nou Karissa iar durerile au reaparut .am facut o radiografie la ambii sani dupa 6 luni a facut alta radiografie rezultatul fiind acelasi acumilari de grasime sub forma de noduli aum 4 luni am reluat anticonceptionale Karissa iar durerile au reaparut am interrupt luarea acestora si durerile continua doresc un sfat in aceasta problema ce este de facut

Raspunsuri (2)

Dr. Petre Muresan

acum 10 ani

Va recomand sa opriti anticonceptionalele si sa faceti o ecografie de sani.
Dupa aceasta se va vedea ce aveti de facut in continuare.
Cu stima:
dr Petre Muresan

Gianina

acum 9 ani

Buna seara! Ma numesc Gianina si am 33 ani.De un an jumatate am o durere la sanul stang in interior,simti ca ma tine un junghi si uneori apar si niste intepaturi.Acum un an jumatate ,de pe urma acestor junghiuri am aflat ca sunt insarcinata si nu am mai facut nici un fel de analize.Va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat,ce este de facut.Multumesc frumos!