durere la san

Diverse

Postata de daniela1065 cu 12 ani in urma.

buna seara.care ar fi cauza durerii de san si cum ar trebui sa intervin in acest sens ce consultatii trebuie safac?durerea este undeva in lateralul sanului langa axila/este o durere care apare dispare iar sanul pare a fi mai mare.va multumesc

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

Durerile la nivelul sânilor pot fi datorate:
1. modificărilor hormonale care apar la menstruaţie
2. traumatismelor sânilor
3. infecţiei glandei mamare
4. stării de graviditate
În cazul în care durerea persistă ar fi indicat consultul unui medic (de preferat ginecolog) pentru identificarea cauzei şi pentru stabilirea analizelor necesare diagnosticului

florentina

acum 10 ani

amo durere la sanul stang si am ipresea ca e si mai mare sanul de cat cela lalt,din ce cauza ar fi?