durere intercostala

Diverse

Postata de lalaua cu 10 ani in urma.

de 10 zile am o durere in partea dreapta, sub coaste, care se duce usor spre fata (invers decat la criza biliara). am avut 5zile febra 37,3-37,6 grade, pe care am rezolvat-o cu augmentin. durerea nu-mi cedeaza, uneori e foarte puternica, mai ales cand tusesc si inspir. am dureri de cap si senzatie de voma. ecografia a aratat ficat marit si vezica cu pereti ingrosati. radioscopia nu arata nimic la plamani. nu mi se gaseste cauza afectiunii si nu stiu ce sa mai investighez. ma puteti ajuta?
multumesc

Raspunsuri (2)

smookyzke

acum 10 ani

diskinezie biliara...eu am doar peretii ingrosati la colecist de 2 luni de zile , insa jena e singurul meu simptom. nu prea ai ce face , decat regim si cam aia este :(. eu personal nu stiu ce sa mai iau, insa am citit si am observat ca majoritatea diskineziilor , pe langa faptul ca sunt provocate de o alimentatie nefavorabila , stresul contribuie la ingrosarea peretilor. eu iau anghirol + niste calmante pe baza de plante si durerea pare sa mai fii disparut. doar cateva intepaturi uneori,in rest ok. eu am luat pastile pe baza chimica si nu prea au avut nici un efect, de aceea le am incercat pe cele pe baza de plante si am obsv ca intr-o perioadata mai indelungata au inceput sa si faca efectul. regim( nu te gandi ca ceva strict, dar incearca sa ocolesti alimentele grase), fructe , legume, ceaiuri si niste pastile pe baza de plante si totul se rezolva. multa sanatate

lalaua

acum 10 ani

multumesc mult, asemenea