Durere intensa de cap , cu senzatie de voma

Diverse

Postata de elena271 cu 12 ani in urma.

Ce pot sa fac pentru o durere intensa de cap , cu senzatie de voma si ameteli?

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

În primul rând trebuie identificată cauza acestei dureri de cap (cefalee) însoţită de stări de vomă şi vertij şi pentru acest lucru recomand consultul medicului de familie sau al unui medic internist care vă va prescrie un tratament sau vă va îndruma spre una din specialităţile neurologie, oftalmologie, ORL, reumatologie, endocrinologie.

elena271

acum 12 ani

Am facut un examen CT , dar momentan medicul neurolog e in concediu.
Mi-a prescris prin telefon sa iau:dexametazona , aulin pliculete ,omez,milgamma n.
Dar totusi as vrea sa-mi citeasca CT-ul.

Medic Epuran

acum 12 ani

De ce nu mergeţi cu rezultatul CT la alt medic neurolog?