durere groaznica de spate

Diverse

Postata de Tiberiu8mai cu 12 ani in urma.

Ce sa fac cand din senin,relaxat,ma cuprinde o durere mare de spate stanga-sus,care pur si simplu ma intepeneste !

Raspunsuri (3)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Ar fi bine de precizat localizarea durerii, de cand a inceput, ce anume o determina, ce anume o amelioreaza.

Tiberiu8mai

acum 12 ani

Am mai avut asa dureri,dar de scurta durata. A-II-a zi imi treceau,dar acum e rau de tot. A inceput sambata dimineata foarte usor in partea stanga spate in zona umarului stang,apoi a inceput sa urce putin durerea pe partea stanga a gatului. Asta e zona. Asta noapte nu am putut dormi,adica in 18 pe 19 martie,iar acum cand scriu,pe la ora 23,in 19 martie a inceput sa ma mai lase. La lucru,dupa ce am facut putina miscare,parca a inceput sa ma lase durerea. Dar asa durere puternica ca acum si sa dureze atata timp,n-am mai patit. Am fost pur si simplu intepenit. M-am uns cu Rumalaya si nu are nici un efect. Parca mai bine mia facut algocalminu''. Mai exact e zona omoplatului stang,putin mai sus,acolo unde e muschiul ala care leaga baza gatului cu umarul. Durerea nu o pot localiza exact. E undeva inauntru in muschiul ala. Cam asta e.....Nu am facut efort cand a inceput. Eram acasa si cascam ochii la televizor,relaxat si satul ,pe la ora 10 dimineata...

Tiberiu8mai

acum 12 ani

Nu -mi mai raspundeti?