durere genunchi

Diverse

Postata de xxx1414 cu 10 ani in urma.

buna, m-am lovit la genunchi acum vreo 2 saptamani si sub rotula cam putin in partea stanga, cand pun mana parca am un fel de gaura ca si cum ar fi osul deplasat ceea ce nu cred ca atunci nu m-as mai fi putut misca, si revin, cand pun mana simt un fel de lichid in aceea gaura mica dati-mi un sfat cam ce ar putea fi sau ce as putea face sa scap de acest lichid, mentionez ca nu ma doare decat daca apas locul respectiv

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul reumatolog sau ortoped pentru evaluare ( de preferat, efectuarea ecografiei de genunchi). Poate fi o reractie inflamatorie post traumatism insas este nevoie de un comsult de specialitate pentru confirmare.