Durere/discomfort in partea stanga sub coaste

Diverse

Postata de CosminVA cu 10 ani in urma.

Buna ziua de ceva vreme am un fel de dureri mai mult o senzatie de discomfort in stanga sub coaste simt ca o umflatura sau ceva marit care apasa din interior spre exterior in fata precizez ca in partea stanga sternul (coasta , nu ma prea pricep) este mai ridicata decat cea din dreapta iar in spate pe aceasi directie ma doare mai ales cand stau aplecat , obosesc foarte repede , merg des la toaleta pentru a urina , am o stare permanenta de oboseala si cateodata ameteli slabe,am si "bolboroseli" ale intestinelor,iar cand beau apa simt ca se duce exact acolo , poate fi o afectiune a ficatului ac***a in vedere consumult extrem de mult de bere nu beau altceva decat bere foarte multa , durere/discomfortul este zilnic mai ales cand beau bere , ce poate fi ?

Raspunsuri (1)

Andrei

acum 8 ani

In partea stanga sub coasta se afla splina si eu am aceeasi problema si probleme cu ficatul burta si dureri in capul pieptului . Am fost la un consult si am aflat ca am gastrita acută. Trece cu tratament .consultări medicul de familie .