Durere deasupra sanului drept

Diverse

Postata de membru241025 cu 11 ani in urma.

Imi poate spune cineva care este cauza unei dureri intercostale persistente de doi ani de zile, deasupra sanului drept? Persista cand respir mai adanc, cand rad, casc sau fac miscari un pic mai bruste. A inceput cu o criza mai serioase in urma caruia am ajuns la urgente, nemaiputand respira. Mi s-a zis ca e nevralgie intercostala din cauza stersului si am primit ketonal intravenos. A disparut pe moment, insa de atunci revine constant. Multumesc!

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este certa cauza musculo-scheletala - dupa descrierea durerii.
Ar fi bine sa consultati un medic internist sau reumatolog pentru investigatii (inclusiv radiografie pulmonara, de coloana toracala).

membru241025

acum 11 ani

Sunt diagnosticata, de asemenea, si cu hiperlordoza, doua hernii spongioase si una intramarginala. Este posibil sa fie si acest lucru o cauza? Multumesc!

gurau loredana

acum 10 ani

Buna, am o nelamurire, azi dimineata mam trezit pentru prima oara cu dureri deasupra sanului drept, dupa care si plamani, am stari de voma si sunt foarte obosita, bine starile de voma, oboseala si plamani am cam aproape 2 - 3 luni care ma lupt si nu imi mai trece, sunt tanara am 20 de ani si sunt in spania, si sunt de foarte putin timp aici si nu am un medic de familie si nu pot sa-mi fac pana pana cand nu-mi scot documentele. Ma poate ajuta cineva cu cea mai mica idee ce ar putea fi....confirm sunt fosta fumatoare.

Madalina

acum un an

Simt aceeasi chestie ,cu ce v a diagnosticat?