durere de talpi

Diverse

Postata de Ramona239104063 cu 15 ani in urma.

am de citiva ani o durere de talpi cumplita nu tot timpul ,la frig la umezeala,iar ultima perioada crizele astea sint mai dese si mai accentuate.Durerea e mai groaznica seara si noaptea.S-a confruntat cineva cu ceva asemanator,ce remedii ati folosit

Raspunsuri (11)

Ramona239104063

acum 15 ani

am de citiva ani o durere de talpi cumplita nu tot timpul ,la frig la umezeala,iar ultima perioada crizele astea sint mai dese si mai accentuate.Durerea e mai groaznica seara si noaptea.S-a confruntat cineva cu ceva asemanator,ce remedii ati folosit

Ramona239104063

acum 15 ani

buna seara,multumesc pt.raspuns insa m_as bucura sa_mi spuneti daca stiti in Bucuresti unde se pot confectiona acesti suporti plantari.miltumesc.

Daniel15277165

acum 15 ani

Ati facut un control mai amnuntit la un doctor de specialitate? Dupa simptome si crizele din timpul noptii pare a fi guta si este foarte nasol daca nu e tratata la timp. Se recupereaza bine cu reflexoterapia care ajuta la eliminarea acidului uric din corp. Cel mai bine mergeti la un medic de specialitate si face-ti-va analize. Multa sanatate!

veronica71

acum 15 ani

M-as mira daca reflexoterapia ar elimina acidul uric din corp. Crizele din timpul noptii nu sunt caracteristici pentru crizele de guta. Dar in privinta controlului mai amanuntit are dreptate Ionutz.

Daniel15277165

acum 15 ani

Va spun cu siguranta ca reflexoterapia ajuta la eliminarea acidului uric din organism pentru ca fac reflexoterapie si chiar am avut rezultate cu cineva care sufera de guta si starea lui s-a imbunatatit. Si plus de asta reflexoterapia regleaza foarte bine metabolismul si acumularea acidului uric tine de metabolism si de sistemul excretor. Iar crizele din timpul noptii chiar sunt specifice gutei

Ioana5112757

acum 15 ani

incearca aparatul "detox foot spa" este foarte bun pentru guta. Este verificat acest lucru. Vezi mai multe detalii pe google, internet.

Ioana5112757

acum 15 ani

incearca aparatul "detox foot spa" Este verificat ca are o eficienta maxima in eliminarea acidului uric. Un domn la 52 de ani cu guta instalata la degetul piciorului drept, dupa 14 sedinte cu aparatul poate sa poarte pantofii si nu maninca tine nici un regim.

Guta

acum 11 ani

Acidul uric este produs de carne ,in special apoi orice mancare prajita,fiarta care devine acida.Alcoolul,cafeaua,otetul,zaharul alb,sucurile din comert,dulciurile,painea alba,etc.Pentru a scapa de acid uric solutia este mancare cruda.Fructe si legume crude.In 24 de ore se simt imbunatatiri iar in 7 zile durerile dispar total.Cand ze revine la mancarea fiarta,prajita,carne si orice este acid,durerile si implicit boala reapar si indiferent ce medicamente veti folosii va trebuii sa le folositi toata viata.Dar nu va veti vindeca ci doar veti "vindeca" simptomele si va veti golii buzunarele. Sanatate multa !

geani

acum 10 ani

am o durere la piciorul drept la mijlocul talpi ,si nu stiu de unde e, e un junghi de 3 luni.

angy

acum 10 ani

acum cativa ani am stat in frig si uda la picioare, (ma jucam prin balti cu alti copii) iar in acea iarna m-au durut talpile ingrozitor, ma trezeam de cateva ori pe noapte si mergeam prin zapada ca sa-mi amorteasca si sa pot s adorm. mi-a fost dintotdeauna teama de medici si am preferat s indur, desi a venit medicul acasa la mine nu mi-a dat nimic pt c nu a stat decat 5 min, devenisem isterica. in fiecare iarna, se intampla la fel, nu atat de rau ca si atunci,depinde cat de frig e ma ard si ma inteapa. Ma intreb dak voi ramane cu aceasta sensibilitate tot restul vietii Cu timpul o sa-mi treaca nu? Oricum nu raspundeti AM SCRIS DEGEABA iar pt voi astia de mai sus DE CE NU MERGETI LA MEDIC??

membru216821

acum 5 ani

Buna ziua.Si eu dureri persistente in talpa piciorului stang.Astept sfaturi la enescu.marian58@ adresa_web_filtrata .Va multumesc.