durere de spate

Diverse

Postata de zuz cu 13 ani in urma.

buna pot spune ca de aproximativ 3,4 luni am o durere infioratoare de spate dar nu permanenta doar in timpul somnului si cind ma dau jos din pat imediat dupa ce ma trezesc ce poate fi

Raspunsuri (11)

delfinulmic_1975

acum 13 ani

salut sint delfinulmic_1975 cred ca trebuie sa-ti schimbi salteaua de pat si eu am doua paturi unul cu saltea de burete si cand dorm in el ma doare spatele si ma trezesc obosit si cand dorm in cel cu saltea relaxa sant odihnit si nu ma doare spatele incearca si vei vedea

Psih. Antonia - Carla Isacu

acum 13 ani

Consultati un medic neurolog sau reumatolog. Poate fi o discopatie sau o hernie de disc, caz in care va trebui sa incepeti un tratament medicamentos si fizioterapie. Sanatate!

VallyCobra64

acum 13 ani

Daca este doar noaptea si dimineata la ridicarea din pat, s-ar putea sa fie din cauza saltelei < http://www.dormeo.ro/ > . Depinde de serviciul ce-l prestezi ca s-ar putea sa fie si acumularea efortului de peste zi. Ar fi indicat sa mergi la un medic la Fizioterapie. SANATATE

VallyCobra64

acum 13 ani

http://www.saltele-premium.ro/saltea-anatoflex-classic.html

Dr. Cacovean Adrian

acum 13 ani

Spatele are multe zone si regiuni. Durerea este pe mijloc (vertebrala), la nivel lombar sau toracic?
Salteaua, forma patului poate avea doar rolul de a pune in evidenta o patologie in curs de instalare.
Mai povestiti despre durerea aceasta.

zuz

acum 13 ani

DECI NU MA PREA PRICEP DAR TOTUSI CRED CA NU ESTE PULMONAR CEL MULT SPER LA ULTIMA INVESTIGATIE FACUTA AM AFLAT CA AM CIOCURI PE COLOANA IAR EU MAI SI FUMEZ IAR UNDEVA IN ZONA UNUI OMOPLAT AM O PATA CA O MUSCATURA DE CINE ESTE O VINATAIE CARE NU DOARE.CREDETI CA AR AVEA LEGATURA CU PLAMINII?MULTUMESC

zuz

acum 13 ani

SI INCA CEVA EU DE MAI BINE DE 6ANI AM DESCOPERIT CA AM HIPERTIROIDISM AR AVEA SI ASTA O LEGATURA OARE?

Dr. Cacovean Adrian

acum 13 ani

Vanatai pe omoplati de la saltea nu se fac. Nici de la hipertiroidism. Nici de la "ciocuri" de pe coloana.

zuz

acum 13 ani

si atunci ce poate fi la ce medic ar trebui sa merg ca nu doare este ca un semn dar nu il aveam inainte.multumesc

Dr. Cacovean Adrian

acum 13 ani

Medicul de familie. Este cel mai aproape si va va consulta si va sti apoi sa puna un diagnostic, sa va indrume spre o investigatie daca este necesar, sa va acorde un tratament si sa va linisteasca.

maya

acum 13 ani

mergi la reumatolog. din ce stiu eu, de pe pielea mea, durerile de oase care apar dupa miscari bruste trateaza artoza.. si aici e treaba serioasa, ca nu se vindeca. eu iau piscledin de 1 an.medicu a zis ca e bun si natural.

ai grija