Durere de sold drept

Diverse

Postata de vLad- cu 10 ani in urma.

Buna ziua. Astazi cand m-am ridicat din banca sa plec acasa de la scoala ma luat o durere de sold drept. Mentionez ca ieri am mers ~2km pe jos si eu nu prea sunt obijnuit cu efortul.

Raspunsuri (2)

AdinaCrb

acum 10 ani

Incearca sa limitezi miscarile la nivelul soldului si miscarile bruste iar dupa ce iti trece incearca sa faci ziilnic miscare 30 minute. Mers pe jos, urcat si coborat scari, fotbal, orice. Te va ajuta pe viitor.

vLad-

acum 10 ani

Ok, multumesc de raspuns. Problema e ca am fost internat in spital cu distonie neurovegetativa si am avut niste palpitatii si atacuri de panica si imi este cam frica sa fac efort gen exercitii fizice. Nu am intrebat pe nimeni daca am voie sa fac efort la chestia asta. Am cautat pe net dar nu am gasit. Daca stii te rog sa-mi zici.
Mersi.