durere de san

Diverse

Postata de ADA81 cu 13 ani in urma.

buna seara ; de cateva zile am o durere '' muta'' la sanul drept, undeva sub mamelon; ma doare la atingere; vreau sa mentionez ca am 29ani si nu este o durere premestruala. Ma puteti ajuta cu un sfat ? Vreau sa va spun ca nu este o durere care persista; doare pe moment si trece si revine peste vreo ora 2. Multumesc frumos

Raspunsuri (9)

yma

acum 13 ani

Buna seara.Vreau sa-ti spun ca adevaratele probleme ale sanului nu dor.Poate e ceva hormonal,poate vreun chist,nu simti la palpat decit durerea?Incearca cu ceva antiinflamatoare,dar si astea cu masura[REFEN RETARD,iti spune la farmacie cum se iau]si daca nu se rezolva va trebui sa mergi la medic,fie cel de familie,fie direct la ginecolog.Oricum,nu te alarma prea tare ca nu cred ca e cazul.

ADA81

acum 13 ani

multumesc de raspuns; da nu simt la palpat decat durere; nimic altceva

Ionescu

acum 13 ani

Spuneti-mi ce probleme sufletesti aveti in familie (partener, copil, parinti) si va spun de la ce provin aceste dureri.

ADA81

acum 13 ani

dar nu inteleg ce legatura ar avea problemele sufletesti? Intr-adevar acum 3 luni mi-a murit prietenul, o moarte violenta; copii nu am inca; iar parintii sunt multumesc lui Dumnezeu bine sanatosi.

Iuli

acum 13 ani

Cel mai probabil nu are legatura...

dancingralu

acum 13 ani

Suna foate interesant ce spuneti si am mai citit si eu despre aceasta legatura.Mi-ar placea sa discutam mai mult pe aceasta tema.

ADA81

acum 13 ani

sunt deschisa oricaror discutii pe aceasta tema

Iuli

acum 13 ani

Posibil o mastoza chistica. Mergi la ginecolog si cere o ecografie (NU mamografie!!) mamara.

Veronica

acum 11 ani

Buna! Nu trebuie sa te sperii, eu la fel am trecut prin aceiasi problema si ginecoloaga inainte sa ma trimita la ecografie mi-a spus ca poate fi un chist sau mai multe. Asa a fost.