durere de picior lateral drept

Diverse

Postata de gina@gina cu 12 ani in urma.

am o durere de picior lateral drept pleaca din fesa si merge pana an pulpa de jos apiciorului cand stau an pat sau pe tinpulnoptii nu ma doare, numai cand stau an picioare ,mijlocul nu ma doare asa cand si cand,durerea asta o am de vreo trei saptamani,poate sami spuna si mie cineva ceva.

Raspunsuri (4)

Ema

acum 12 ani

Cred ca este nervul sciatic cel care va da durerea si cauza cred ca este tasarea vertebrelor pe o anumita portiune dar si frigul, umezeala, curentul, suprasolicitarea. Noaptea stati la caldura si relaxata.

gina@gina

acum 12 ani

Sa de Domnul sa fie ce spuneti dv.Ema,cred ca este siun tratament,am sa merg la medic durerea este rea special cand ma dau jos din pat dimineata.Dv.de unde stiti ati patito?

[email protected]

acum 10 ani

eu am patit asa ceva.sint innebunit de durere.merg cocosat,aplecat,parca sint in filmul planeta maimutelor.am luat nurofen forte,plus,aulin in toate formele comerciale,sint lesin de durere.cam de vreo 10 zile,am hodoronc tronc aceasta durere pt prima oara in viata mea.am 46 de ani.

ALEXANDRA

acum 9 ani

AM DURERI PE PARTEA DREAPTA A PICIORULUI PINA JOS MEDICUL A ZIS CA ESTE NERVUL STIATIC AM FACUT RADIOGRAFIE SI AM COLOANA UN PIC STRIMBA AM DURERI INGROZITOARE SI NU POT SA CALC PE PICIORUL DREPT ACESTE DURERI MA TIN DE DOUA SAPTAMINI
IAU ANTI INFLAMATOARE NOROTIL SI ENANTIUM INJECTII AM FACU 6 SI DUREREA ÑU MA LASA
CE POT FACE SA MA LASE DUREREA