durere de ochii

Diverse

Postata de nikolee cu 12 ani in urma.

buna ziua...in urma cu trei saptamani a inceput a ma deranja ochiul drept prin intepaturi la miscare brusca si inrosirea pupilei.Am mers la un control iar doctorul mi-a zis ca as avea orjelet intern si mi-a prescris tobradex unguent.Durerea a mai trecut dar roseata nu.Iar dupa o saptamana de la administrare durerea a reaparul cu intepaturi mult mai mari si inrosirea pupilei foarte accentuata...ce credeti ca ar trebui sa fac.
va multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine sa refaceti consultul oftalmologic si sa respectati minime reguli de igiena locala (sa evitati expunerea la praf, substante iritante)