Durere de cap

Diverse

Postata de Mentholicaa cu 10 ani in urma.

Acum cateva zile am fost la sala si am facut picioare, iar in timpul unui exercitiu am simtit ceva in zona cefei. Dupa aceea a inceput sa ma doara capu. Dupa am stat 2 zile acasa si mi-o trecut dar cand am revenit la sala si am inceput sa fac efort durerea de cap a revenit. Nu stiti ce as putea avea?

Raspunsuri (3)

Dr. Petre Muresan

acum 10 ani

Durere in regiunea cervicala . In cazul dumneavoastra poate sa fie o simpla suprasolicitare a coloanei care sa dea dureri. Dar la fel de bine ar putea fi si ceva mai serios, cum ar fi o discopatie cervicala sau chiar mai mult. Faptul ca durerea revine atunci cand reluati efortul este un semnal ca problema trebuie luata in serios. Recomandarea mea este sa opriti imediat lucrul la sala si sa faceti investigatii. Un RMN de coloana cervicala ar fi foarte potrivit pentru a vedea ce se intampla Astept vesti de la dumneavoastra . . Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
medic primar Medicina generala-Medicina de familie
atestate in Homeopatie si Ultrasonografie generala
studii aprofundate de Medicina estetica homeopata ,
Reflexoterapie , Termografie si Angiotermografie dinamica ( DATG )

Mentholicaa

acum 10 ani

Va multumesc! Am sa merg sa fac un RMN si va voi informa.

Dr. Petre Muresan

acum 10 ani

Astept mesajul dumneavoastra si va stau la dispozitie cu tot ce pot sa va ajut. Cu stima :
dr Petre Muresan
medic primar Medicina generala-Medicina de familie
atestate in Homeopatie si Ultrasonografie generala
studii aprofundate de Medicina estetica homeopata ,
Reflexoterapie , Termografie si Angiotermografie dinamica ( DATG )