Durere de cap

Diverse

Postata de Lorenaa cu 12 ani in urma.

Buna ziua , am o intrebare daca puteti sa ma ajutati cu parerea D-voastra sau sfatul . Tatal meu are o durere de cap atunci cand tuseste , nu este racit si nici nu are ceva boala care sa ii provoace tusa sau durerea de cap , pastile nu foloseste de nici un fel , insa atunci cand ii vine sa tuseasca sau se ineaca si tuseste simte o durere de cap . Aseara in timp ce conducea ( el fiind sofer pe camion ) cu ochiul stang a vazut doar o pata neagra , ca si cum i-ar fi acoperit ochiul cu un obiect de culoare neagra . Pot fi aceste simptome din cauza oboseli ? pentru ca conduce atatea ore si pauza care o face este foarte mica ? sau este vorba de altceva ? Daca poate si un medic sa raspunda as fi un pic mai linistita , oricum Va multumesc anticipat la toti

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 12 ani

URGENT la neurolog!! Trebuie facut un CT si RMN cerebral, e posibil sa fie un anevrism, un cheag sau ceva pe creier.