Durere de cap scurta, dar puternica

Diverse

Postata de ali_alinuta_girl_uta cu 14 ani in urma.

Buna ziua.
De ieri dupa-amiaza am o durere de cap, in partea stanga, de scurta durata, maxim 20 secunde si foarte puternica :(
Din pacate doctorul meu de familie azi a avut program dimineata, iar luni si marti este in concediu. Prietena mea spune ca este posibil sa fi tras curent si mi-a recomandat sa bag o tigara in ureche.
Voi ce credeti?

Raspunsuri (4)

raluca

acum 14 ani

Eu nu cred ca cel mai bine pentru tine e sa-ti bagi tigara in ureche. Poti lua o pastila, nurofen pentru durere sau un antinevralgic dar nu incerca sa-ti bagi tigara.

Sanatate maxima!!!

Adrienne

acum 14 ani

Am experimentat asa ceva dar pt. o durere de ureche. Nu se baga tigara in ureche......se aprinde o tigara si se tine de catre o alta persoana, cu filtrul in apropierea canalului urechii. Tigara se consuma singura,ca si cum ar trage cineva din ea, din cand in cand se scutura scrumul. Dupa, simti in gat, gura, nas numai fum de tigara........nu este nimic periculos, nu se introduce nimic in ureche.

nasirc

acum 14 ani

Si eu aveam astfel de dureri dar am gasit remediul pe care cu drag ti-l recomand. I-ati apa oxigenata de la farmacie si pune cu vata in ureche seara si dormi cu ea . O sa vezi cum iti trece ca si cu mana. Daca persista, totusi mergi la alt medic sa te vada sau la un stomatolog. E bine sa eviti pe cat posibil pastilele si sa mergi pe remedii usoare.
Sanatate multa !

cristina80886170

acum 14 ani

mi-a duc aminte ca am folosit si eu metoda asta primitiva la mine a inceput sinuzita atunci cind eram mai mica si inca am ramas cu ea si acum incerc sa o tratez in al 12 lea ceas daca nu e prea tirziu si sper sa nu apara si alte complicatii