Durere axilara si umflatura in interiorul subratului

Diverse

Postata de Cosmin1994 cu 9 ani in urma.

Buna ziua,

Ma numesc Cosmin si am 19 ani si de 2 zile am o durere la subratul stang cand imi misc mana pe langa corp. Cand am pus mana sa verific am simtit o mica umflatura in partea de jos a subratului, pe dinauntru, ca un fel de ganglion sau ceva imflamat, iar de fiecare data cand apas simt o usoara durere. Tin sa mentionez ca nu m-am epilat de curand si nici nu am avut rani recente la subrat de la epilare.

Sper sa ma poata ajuta cineva cu un raspuns! Multumesc !

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Poate fi vorba de o hidrosadenita= inflamarea glandei sudoripare de la acest nivel.
Este recomandat sa consultati medicul de familie pentru evaluare.

Caluti Cosmin

acum 9 ani

Multumesc !