Durere antebrat drept

Diverse

Postata de CristinaSS cu 8 ani in urma.

Buna ziua!Ma numesc Cristina,am 22 de ani si as avea nevoie de sfatul dumneavoastra.

Am o durere la mana dreapta este ca o durere de cap,uneori destul de puternica,nu este constanta,ma doare 10 secunde si ma lasa 1-2 minute...si tot asa.Tin sa mentionez ca am fost la peste si am dormit in masina..a doua zi aveam aceasta durere la ambele maini si picioare,insa mi-a trecut,dar nu si la mana dreapta.M-am gandit ca e de la frig sau de la faptul ca nu am dormit bine.Insa ma supara destul de mult.Fumez de 3-4 ani,nu am facut sport,nu am carat greutati...Durerea este localizata la antebrat .
Va multumesc!

Raspunsuri (1)

victoras

acum 8 ani

E posibil sa fi racit la nervul de la brat, ca ai dormit in loc rece, posibil si cu mina sup cap sau o pozitie incomoda...Incearca cu un antiinflamator gen Arcoxia si ceva unguente antiinfamatoare(Diclac).Ar fi bine sa iti protejezi bratul( nu cari, nu fortezi)...Si, pt. linistirea nervului ceai de sunatoare.....Daca nu cedeaza, da fuga la un neurolog.Stiu ca o durere de nerv e cam neplacuta, nu?trim adresa e-mail pe 0766 747284 dac mai vrei sa intrebi ceva!!!