Durere acuta , spate ,zona omoplatilor

Diverse

Postata de cosminblv93 cu 9 ani in urma.

Buna ziua , am 19 ani si de 5 zile am o durere acuta in zona omoplatilor , de specificat ca doar atunci cand ma pun in pat sa dorm , e insuportabil , nu pot dormi in nici o pozitie , e foarte rau atunci cand ma intorc. Tin sa mentionez ca nu pot respira foarte bine , atunci cand inspir , nu mai inspir asa cum trebuie ci mai pe scurt , iar la final ,la fel o durere usoara , si de 2 zile am observat ca ochiul drept e putin rosu , deci e posibil sa fi tras curent , dar nu prea inteleg de ce e atat de rea acea durere de spate , credeti-ma ca nu ma pot misca in pat . Alete simtome nu mai sunt , astept o parere! Multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Posibil sa fie o nevralgie intercostala. Este recomandat sa consultati medicul internist ( sau de familie) pentru evaluare si tratament adecvat.