Durere acuta continua in piept

Diverse

Postata de IonutDragos cu 13 ani in urma.

Buna seara.
Am 26 de ani si de aproape 2 saptamani am o durere in piept (mai exact in centrul pieptului) care s-a accentuat in urma cu cateva zile. Nu am probleme cu respiratia. Nu ma doare nimic altceva. Este doar aceasta durere continua ca o intepatura in centrul pieptului. Cand incerc sa presez cu degetul durerea se extinde spre inima. Va rog sa imi spuneti ce ar putea fi !
Multumesc !

Raspunsuri (4)

Loredana

acum 13 ani

Buna seara, va rog sa ma ajutati macar cu un sfat sau o opinie, numele meu este Loredana si am 29 de ani iar prietenul meu are 38 de ani. Facem sex foarte rar o data la cateva luni iar mie imi vine greu sa cred totusi ca un barbat sanatos, tanar, sportiv isi doreste atat de rar sa faca sex.Teama mea este ca ma inseala dar de fiecare data cand il intreb ceva despre asta imi spune ca este foarte obosit, ca el nu este ca si ceilalti barbati, ca ma iubeste, ca nu are pe altcineva si ca problema este la mine, in mintea mea. Mentionez ca este si sportiv, merge foarte des la sala dar nu cred ca asta este o justificare. Se poate sa aiba pe altcineva? exista barbati care nu isi doresc o femeie decat foarte rar? nu il mai atrag? nu mai stiu ce sa cred. Suntem impreuna de 9 ani, timp in care avea oscilatii foarte mari in sensul ca uneori faceam dragoste de cel putin 2 /3 ori pe saptamana, apoi 1 / 2 ori pe luna etc, dar de vreo 2 ani incoace abia daca se intampla o data la trimestru. Va rog ajutati-ma cu un sfat sau ceva, id [email protected]

Anuta1983

acum 13 ani

Cred ca este vorba de o dereglare hormonala.

Medic Epuran

acum 13 ani

Răspuns pt. utilizatorul IonuţDragoş. În cazul d-vs este vorba probabil de o afecţiune gastrică (gastrică, ulcer) sau o durere de origine reumatismală, de aceea recomand consultul unui medic gastroenterolog, internist şi reumatolog.

anutzamihaescu

acum 13 ani

Parerea mea Loredana e ca ar trebui sa il iei de mana si sa-l duci la un psiholog sa vezi cam ce ar putea fi iar dak nu vrea stai de vb cu el mai deschis punel sa se deschida in fata ta si poate rezolvati problema impreuna sper sa-ti fie de folos sfatul meu sanatate amandurora!!!