durere abdominala - un raspuns!!!!

Diverse

Postata de disperata cu 12 ani in urma.

Buna ziua!

Am o problema. Fata mea, in varsat de 15 ani se plange de 2-3 zile de o durere abdominala, in special intr-un anumit punct, dureros la atingere.. Pentru a vedea unde este localizata, intrati pe linkul acesta:
http://imageshack.us/photo/my-images/808/durerec.jpg/

De la ce ar putea fi si ce ar trebui sa facem?
Va multumesc!

Raspunsuri (2)

Pena

acum 12 ani

Se plange de 2-3 zile si inca nu ai dus-o la medic? Mergeti la medicul de familie ori cheama acasa salvarea. Poate are apendicita si pateste cine stie ce din cauza neprezentarii la medic( ar puta face peritonita, adica apendicele inflamat sparge si se raspandeste infectia in tot abdomenul) . Sanatate.

disperata

acum 12 ani

Este operata de apendicita.