Dupa varsta de 20 de ani mai poti creste in inaltime ?

Diverse

Postata de narc cu 10 ani in urma.

Buna ziua , am 20 si ceva de ani si 1,66 , daca fac exercitii de streching si aletele precum baschet , sarituri , alergat si sa stau suspendat , mai am sanse sa mai cresc inca oleaca acolo ( 4-5-6-8 cm ) ?

Pana in momentul asta nu am facut nici un sport in viata mea , m-am apucat de 3 zile .

Multumesc !

Raspunsuri (7)

P@uL11ka

acum 9 ani

Exact aceiasi varsta o am si eu.

Doar ca eu m-am apucat de exercitii pentru crestere in inaltime pe la 19 ani jumate.

Am fost la doctor si mi-a spus ca orice as face nu mai cresc nici macar 1 cm(m-a intrebat ce inaltime au parintii mei si a facut o medie si a zis ca eu sunt chiar un norocos ca am crescut cu 5 cm peste medie)

Dar,m-am ambitionat si am facut exercitii usoare zilnici si foarte intense de 3 ori pe saptamana+ ca am o dieta de la un nutritionist(doar produse naturiste,nu pastile!)

Inainte de inceperea exercitilor aveam o inaltime de 1,75 cm.Acum am ajuns la 1,81:)

Si nu ma opresc pana la 1,85!

SE POATE !

AM UN SFAT !!!:

->->NU TE LUA DUPA MEDICI sau DUPA ALTII.

->->Nici nu ai idee ce capacitate are organismul TAU !

Succes.

P.S: "DACA MUNCESTI MULT POTI AJUNGE LA 1,73-1,74"

Daniel_Marcu

acum 8 ani

Salut Paul11ka , imi poti spune si mie ce exercitii ai facut ? un link ceva ? iti multumesc foarte mult
:)

robert

acum 8 ani

imi poti spune ce exercitii ai facut sau sa-mi dau link unde le-ai gasit?

robert

acum 8 ani

imi poti spune ce exercitii ai facut sau sa-mi dau link unde le-ai gasit?

GuestUser

acum 8 ani

Te rog daca ma poti ajuta cu un link

Robert

acum 8 ani

Imi poti trimite si mie exercitiile si cam in ce consta reteta de la nutritionist?

Utilizator11575251353

acum 4 ani

Salut,imi poti spune si mie te rog ce exercitii ai facut?