drenaj limfatic

Diverse

Postata de GEORGETA39123749 cu 12 ani in urma.

Ce sa fac pentru un drenaj limfatic defectuos?

Raspunsuri (3)

laura

acum 12 ani

Exista masaje pt drenaj limfatic,dar cel mai bine mergeti la medic,pt un tratament corespunzator..

Kinetoterapiebv

acum 12 ani

masaj pentru drenaj limfatic,fizioterapie,gimnastica medicala,consultati un medic de recuperare,care va decide daca este de competenta lui sau va va trimite unde considera necesar

Medic Epuran

acum 12 ani

În cazul unui drenaj limfatic defectuos se poate apela la electrostimulare, exerciţii fizice, drenaj limfatic prin masaj (un preso-masaj, prin care se acţioneaza asupra lanţului de ganglioni limfatici) sau diverse tratamente specializate, efectuate numai sub îndrumarea şi supravegherea personalului medical specializat